Parádní jízda FENIX SKI TEAMU

Jaro už klepe na dveře, avšak paní Zima se ještě nechce vzdát svého sněžného království. Původně plánovaný Jablonec nad Nisou nebyl schopen garantovat kvalitu pořádaného společného závodu ČP a MČR v běhu na lyžích, tudíž padla volba na výše položené Horní Mísečky, kde se ke směsici slunce a štiplavého mrazíku notně přidávaly i sněhové přívaly, jaro tedy ještě očividně nebylo na pořadu dne.

Pořadatel ve skromných podmínkách ostře kontrastujících s mohutně budovanými lyžařskými areály v sousedním Polsku udělal maximum pro zdar třídenních běžeckých klání, jejichž vrcholem byly mistrovské soutěže štafet.

„Čáry máry“ přinášely do poznámek servismanů proměny počasí, naštěstí sníh zůstával pokorně jednotný, a tak se celkem dala vychytat „špicová máza“, která je základem každého úspěchu ruku v ruce s formou a sportovní zdatností.

Samotná atmosféra soutěží byla pod pozitivním vlivem výrazných výsledků našich reprezentantů Nováka, Razýmové, Beranové či Fellnera na MS ve slovinské Planici. Jen složení štafety nějak nikdo nebyl schopen pochopit.

Barvy FEJE hájilo početné klubko našich běžců. Ti se blýskli několika výjimečnými výsledky, nutno ještě podotknout, že i nějaký ten nezdar se vklínil do jinak úspěšné výpravy, ale o tom je prostě sport.

Pátek: ČP, individuální závod volnou technikou

Slunce zář na jižních partiích nadělala ze sněhu bílou kaši, ve stinných částech zůstával sníh prašanový a volba správných lyží, struktur i samotného namazání závisela na kumštu každého sportovce, trenéra a servismana.

Za mimořádně úspěšné lze považovat především vystoupení letos dominantní A. Milerské a zkušeného V. Kozlovského.

6. J. Kouřilová, 23. J. Vršanová, 5. M. Šír, 5. T. Cenek, 1. A. Milerská, 14. E. Kouřilová, 17. M. Szotkowská, 23. M. Hloušková, 12. F. Sázel, 9. A. Břečková, 14. A. Strouhalová, 2. V. Kozlovský, 9. M. Juřík, 14. J. Strouhal, 15. K. Horník

Sobota: stíhací závod klasickou technikou

Značně komplikovaná „máza“ v kombinaci klistr/tuhý vosk dala vyniknout zlatým ručičkám servismanů a jen ten, kdo se uměl technicky srovnat s nástrahami proměnlivosti sněhu i náročností tratí, se mohl radovat.

Výborně si počínala mladičká J. Kouřilová, svoji výjimečnost potvrdila A. Milerská, jen Kozlovský marně stíhal talentovaného Tuže, boj na ostří nože do posledních okamžiků. Výrazně si polepšila i A. Břečková. Od zkoušek na medicíně si odskočila A. Strouhalová a vešla se do TOP 10.

4. J. Kouřilová, 18. J. Vršanová, 5. M. Šír, 5. T. Cenek, 26. O. Černoch, 1. A. Milerská, 13. M. Hloušková, 10. F. Sázel, 24. D. Kantor, 5. A. Břečková, 9. A. Strouhalová, 2. V. Kozlovský, 6. M. Juřík, 9. K. Horník

Neděle: štafety volnou technikou

Pro všechny zainteresované výjimečný závod tříčlenných štafet s sebou vždy přináší množství soubojů, nástupů, kontaktních okamžiků a směsici radosti nad zdařilou kolektivní soutěží ruku v ruce se zklamáním pro ty, kteří nestačili tempu nejlepších. Naše soubory se „pochlapily“ a dosažená vítězství u starších dorostenek, potažmo seniorů – klobouk dolů a poklona mistrům, však jsme v Krkonoších byli u slavnostního ceremoniálu slyšet ponejvíce. Halasné skandování se neslo snad až k Hančově mohyle na Zlatém návrší jako letitá poklona lyžařskému fenoménu.

6. Šír – Černoch – Cenek

Chlapci skončili pod stupni vítězů, však naznačili další perspektivu do budoucna mezi 27 zúčastněnými štafetami

TITUL pro E. Kouřilovou – M. Szotkowskou – A. Milerskou

Nejrychleji rozběhnutý úsek aktivní Emou, na níž navázala Malgorzata výborným bojovným výkonem. Nakonec to nejlepší na závěr – hurikán Anička již s odstupem 40 s nenechala nikoho na pochybách, kdo je letos králem této kategorie)

12. M. Hloušková – M. Bandíková – N. Mudrová

5. D. Kantor – R. Janeček – F. Sázel

Starší dorostenci statečně vzdorovali české přesilovce, jejich 5. místo se řadí mezi výborná představení našeho kolektivu.

5. A. Břečková – A. Strouhalová – A. Szotkowská

Až v samotném závěru přišla štafeta žen o reálnou možnost doběhnout si pro bronz, ovšem i 5. místo je hodnotné.

1. J. Strouhal – M. Juřík – V. Kozlovský

Na závěr jedním dechem senzace na lyžařském planši – J. Strouhal rozběhl v těsném kontaktu s reprezentanty, vrátivšími se z MS, a položil základ zlatého úspěchu. Mladičký junior Juřík vypálil všem rybník, nikdo s ním nepočítal a on dosáhl 2. nejlepšího času na úseku. Následně se rozjel „fenixácký expres“ Kozlovský, který potrhal všechny soupeře beze zbytku. Prosvištěl přes vadnoucí jilemnickou a dukláckou sestavu a nezadržitelně s náskokem si vychutnal další titul s rukama vztyčenýma k nebi – gesto k nedávno zesnulé mamince. Bravo mládenci, jen tak dál, takovou radost Jeseníky rády unesou.

Květoslav Žalčík, trenér

Obrázek: aktuality/galerie/photo-2023-03-06-11-22-32-1-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/photo-2023-03-06-11-22-31.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/photo-2023-03-06-11-22-32-2-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/photo-2023-03-06-11-22-31-1-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/photo-2023-03-06-11-22-31-2-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/photo-2023-03-06-11-22-32.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři