Saalfelden jen odvarem SKI dovádění

Lyžaři běžci stále vyhlížejí lepších zítřků, stejně jako další sportovní odvětví či národy obecně. Pakliže přišla nabídka ze strany rakouského lyžařského svazu na účast na mezinárodních závodech v běhu na lyžích, nebylo třeba váhat ni minutu.

Lokalita na dohled Innsbrucku přivítala všechny lyžaře, dychtící ukázat v soutěži kus svého umění. Saalfeldenské středisko v lůnu nádherných Alp prožívá netradiční zimní spánek všech sjezdovek, běžci byli ale vpuštění a závody na přísných opatření mohly proběhnout.

Tratě obepínaly rozlehlé jezero, kol něhož korzující Rakušané zvědavě nahlíželi na uhánějící běžce, jejichž rychlost a energie se s „bloncáním“ dvojiček vskutku jevila jako „urvaný vagón“.

Je potěšující skutečnost, že naše barvy Fenixu v současnosti zastupují na úrovni reprezentace Fellner, Pechoušek, Žalčík, Kozlovský, Byrtus, Strouhal. Žádný jiný klub v rámci ČR nemá toliko běžců, tak si jen přejme, aby jim vyšly kvalifikační boje a postoupili na Mistrovství světa dospělých i juniorů.

Dvoudenní běžecká klání na výborně upravených „loipách“ (stopách) se rozdělila do sobotních sprintů a nedělního individuálního startu ve volné technice.

Sobota sprint volně 1,2 km

Přiznejme si barvu, k excelentním sprinterům našeho klubu patří dva borci, Jan Pechoušek a Jakub Strouhal, ostatní zatím prahnou spíše po výsledcích ve vytrvalostních bězích. Oba to také náramně dokázali a bravurní technickou výbušnou jízdou pronikli až na stupně vítězů, snad tedy naváží na tyto výkony i při nadcházejícím Mistrovství ČR v Novém Městě na Moravě, kam se tento víkend sjede absolutní národní špička, doplněná o mezinárodní konkurenci. Další členové Fenixu si nevedli nikterak zle, avšak i přes bojovný výkon se mezi elitu neprosadili.

Muži

3. místo J. Pechoušek, 9. V. Kozlovský, 25. K. Žalčík

Junioři, juniorky

2. místo J. Strouhal, 15. T. Solowski, 33. B. Vrbovský, 14. J. Byrtus

Dorost

14. místo K. Horník, 31. J. Medek

Mráz se usalašil v celé alpské kotlině a po celou noc dával sněhu nádech přemrzlého prašanu. Nedělní ráno, mnohými trávené „gaučingem“ u pohádek, se pro běžce stalo testem mrazuvzdornosti, povinně nošené roušky proti covidu zamrzaly jako talinský rybník a nebylo snadné se touto peripetií prokousat, stejně jako náročným stoupáním po místních lukách, vedoucí až k horským kravínům, následně pak zpět střemhlavým spuštěním v krkolomných sjezdech. Kdo umí, ten umí, a tak i pohled na oranžovou dominantní barvu našich kombinéz vesměs nesl rysy úspěchu, podpořené hlasitými vdechy a výdechy – toť pečeť překonávání bolesti z vyplavovaného laktátu. Univerzálnost prokázal Jan Pechoušek, o třídu jinde je na dlouhých distancích Jolanta Byrtus. V „23“ se zaskvěli i Vlado Kozlovský s Kimem Žalčíkem, zas o píď blíže dospělým reprezentantům, stejně jako lehkonohý Ben Vrbovský. Jen Kryštof Horník přes nadprůměrný výkon sliboval hned v cíli odvetu, neboť chtěl více...

Muži + „23“

3. místo J. Pechoušek, 6. V. Kozlovský, 7. K. Žalčík

Junioři, juniorky

3. místo J. Byrtus, 6. B. Vrbovský, 7. J. Strouhal, 15. T. Solowski

Dorost

6. místo K. Horník

Gratulujeme úspěšným a přejeme další stabilizaci výkonnosti, popřejme si však především navzájem pevného zdraví a úprk koronaviru do propadliště dějin…

Zhor (Květoslav Žalčík)

Obrázek: aktuality/galerie/img-2025.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/1611046220_img-2039.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1996.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-2020.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1954.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-1927.jpg
Tag: GSP

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři