Septima na cyklovodáckém kurzu

Dne 6. září jsme se se třídou vydali na kolech na již tradiční cyklovodácký kurz do Rudy nad Moravou. Cesta byla dlouhá, ale po krátkém odpočinku na Ramzové, kde jsme spapkali proteinové tyčinky a doplnili zásoby vody, jsme do Rudy dojeli rychle jako draci, bdělí a čilí. Následovalo ubytování se do chatek a kuchtění na téměř nefunkčním vařiči, pak jsme se všichni koukli na večerníček a v osm hodin ulehli do hajan.

Následující dny jsme byli rozděleni do dvou skupin, střídajíc kolo a vodu. Oproti ročníkům z předešlých let jsme měli výhodu, jelikož voda tekla, a tak se nám lodě nezadrhávaly o kamení. Díky vodákům s malým “v”, avšak s nemalými zkušenostmi – Pavlovi a Jardovi jsme se tak mohli naučit, jak loď správně řídit, a že je důležité být stále ve střehu, abychom se “necvakli” jako někteří naši spolužáci.

Díky krásnému počasí jsme si užili také kolo, na kterém jsme jeli jak po asfaltu, tak po polních a lesních cestách, loukách či po terénu. Podívali jsme se například do krásného Šumperka, kde jsme si mohli dát dobré kvalitní kafčo, nebo do Štítů, kde jsme měli navštívit sportovní středisko Aleše Valenty. To bylo bohužel zavřené, a tak jsme si aspoň jeli dát oběd do nedaleké hospody.

Tento rok se v kempu také konal triatlon, jehož se účastnili tři stateční muži, kteří museli po náročné dopolední etapě ještě dvakrát přeplavat bazén, jezdit (znovu!) na kole a dokonce běhat. Pozitivní bylo, že se všichni umístili.

Celkově v naší třídě tento týden zavládl klid a pohoda, až na malou neshodu, kdy slečna A. snědla panu M. Gervais, rohlík a instantní nudlovou polévku. Za všechny mé spolužáky si tedy dovolím napsat, že letošní STK byl naprosto perfektní a výborně zorganizovaný hlavně díky paní Formánkové, panu Vodákovi a paní Hamalčíkové, kteří nás celým kurzem vedli, a také vodákům Jardovi a Pavlovi. Taktéž jsme vděční i panu řediteli Javůrkovi, že nám náš cyklovodácký kurz nezrušil kvůli pandemii koronaviru a my si ho tak mohli užít na plné pecky.

E. Konečná, septima A

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři