ŠKODA AUTO sponzorsky podpořila střední školu. Jejím partnerem je Gymnázium Jeseník

Největší česká firma ŠKODA AUTO a. s. sponzorsky podpořila naše gymnázium. Výjimečnost této volby podtrhuje fakt, že je Gymnázium Jeseník první střední školou v ČR, které se takové pocty dostalo.

Spolupráce Gymnázia Jeseník s automobilkou začala v roce 2021. Náš úspěšný studentský tým R.U.R. věnující se robotice, elektronice a programování se tehdy v rámci celosvětové soutěže FIRST LEGO League zabýval projektem semiautonomního kamionu. Odborníky z oddělení vývoje ŠKODA AUTO a. s. jeho myšlenky a práce zaujaly.

Své kvality tým R.U.R. pak opětovně prokázal v březnu 2022, kdy se stal mistrem České republiky ve FIRST LEGO League; jednalo se přitom již o čtrnáctý republikový titul Gymnázia Jeseník v této náročné soutěži. Po tomto úspěchu jsme byli podrobeni náročnému procesu schvalování. Automobilka si totiž své sponzorské projekty pečlivě vybírá.

„Jakožto absolvent školy jsem hrdý, že se podařilo po více než půlročním výběrovém řízení navázat vzájemnou spolupráci. Přestože má Gymnázium Jeseník všeobecné zaměření, i s minimem prostředků dominuje v oblasti robotické výuky mládeže. Tým R.U.R. se skládá z nadšených mladých techniků, které je potřeba podpořit. Přeji studentům mnoho úspěchů a doufám, že se tým stane motivací i pro další školy,“ říká Ing. Marek Bačovský, technický projektový vedoucí ve vývoji spalovacích motorů ŠKODA AUTO a. s.

Díky vzájemné spolupráci s automobilkou se naši studenti již podívali do závodu i oddělení vývoje. Další společné akce budou následovat. Například LEGO model semiautonomního kamionu se stane součástí mobilní laboratoře ŠKODA AUTO EDU.LAB, což je interaktivní projekt umožňující dětem nahlédnout do zázemí jedné z největších automobilek ve střední Evropě. Mobilní laboratoř zavítá i do Jeseníku.

„To, že jsme se dostali mezi finální šestici podpořených projektů, je pro nás neuvěřitelným úspěchem. Je to ocenění osmnáctileté práce Gymnázia Jeseník v oblasti robotiky, provázené stabilními úspěchy v robotických soutěžích v ČR, Evropě i USA,“ doplňuje Mgr. Roman Chasák, učitel informatiky a kouč týmu R.U.R.

Magda Dostálová

Obrázek: aktuality/galerie/tym-rur-robot.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/tym-rur-moravske-kolo-fll-prf-up-olomouc.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/prezentace-vyzkumu-tymu-rur-na-republikovem-finale-fll-praha-brezen-2022-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/tym-rur-2022.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/lego-sumo-robotu-na-soutezi-roboj.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/priprava-na-soutez-fll-tymu-rur.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/1672690342_20220621-114511.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/20220621-114807.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři