V baště biatlonu v Letohradu se běhalo o sto šest

Příroda dospěla do nejkrásnějšího ročního období, kdy z ranních přímrazků vykouzlí doslova a do písmene nádheru všech možných barev a slunečního kochání.

Letohrad, biatlonový areál v Orlických horách, se každoročně prezentuje nejen jako líheň reprezentantů, nýbrž především jako skvělý hostitel přespolního běhu, kdy věkový rozptyl je v rozmezí 4 až 75 let, no kdo nevěří, ať tam běží…

Jesenický FENIX SKI TEAM Jeseník díky výborné práci s mládeží nepojal ani všechny závodníky do autobusu, nadšení rodičové se nabídli s vozidly, díky tomu nikdo nepodlehl svodům nedělního „gaučingu“.

Je vskutku bezvadný pohled na atmosféru zavládnuvší při startu všech kategorií, i samotným závodníkům přilepší do tempa vzájemné povzbuzování, to je rázem v žilách energie.

Náročné tratě od 500 metrů přes 2, 3, 5, 6, 7 km až k nejdelší 9 km porci prověřily síly aktérů a nás potěšilo, že první housle hráli opět jeseničtí běžci.

Z přehledu výsledkové listiny FEJE závodníků je patrno, kteří závodníci drží výsledkově dlouhodobě klub, jistě zaslouží uznání.

Nepřehlédnutelný byl letos výrazně se lepšící Jan Pechoušek, který výbornou kondici tentokráte podpořil i technikou běhu a nedal nikomu z mužů šanci.

Obdivem, plynoucím z mohutného aplausu na slavnostním vyhlašování, se mohl pyšnit veterán Marek Fellner, spojit roli učitele, trenéra, organizátora, úspěšného kandidáta po městského zastupitelstva a to vše okořenit ještě bezva během, zasloužená bronzová medaile.

Pozvánka letí pro všechny milovníky běhu na příští neděli, kdy startujeme ve Smetanových sadech Běh na Zlatý chlum. Takže dorazte se prověřit, děti i vnoučata s sebou. Zhor!

Výsledky našich běžců:

Předžákyně: 2. Korityakova Izabela

Nejmladší žákyně: 3. A. Kubíčková

Nejmladší žáci: 2. M. Gajdoš

Mladší žačky: 1. J. Kouřilová

Starší žačky: 1. M. Hloušková, 2. E. Kouřilová

Dorost: 3. A. Strouhalová, 4. N. Struhárová

  1. J. Strouhal

Junioři: 1. K. Poulíková

Senioři: 3. M. Žalčíková

  1. J. Pechoušek  3. M. Fellner  3. D. Žák 

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři