Zdařilé vystoupení našich týmů ve Vysočina Areně

Po okresních a krajských kvalifikacích v přespolním běhu v Lipové a Jeseníku se nejlepší týmy probojovaly do republikového finále, které se v letošním roce odehrálo v Novém Městě na Moravě ve Vysočina Areně, dějišti několika světových pohárů, mistrovství světa či populárních Zlatých lyží Vysočiny. Tribuny sice nepraskaly ve švech jako za časů Kateřiny Neumannové, Lukáše Bauera nebo Gabriely Koukalové, ovšem atmosféra tratí a krásné babí léto dávaly příslib unikátního sportovního zážitku pro všechny zúčastněné sportovce.

Očekávaný kopcovitý profil, který by našim běžcům lépe vyhovoval, nám pořadatelé bohužel nedopřáli, na trati většinou převažovaly rovinaté pasáže. Na druhou stranu je třeba štáb organizátorů vyzdvihnout za opravdu zdařilé uspořádání Republikového finále ČR v přespolním běhu, což není právě lehká záležitost, zvláště pak v „době covidové“.

Jeseničtí běžci, zastoupení týmy ZŠ Nábřežní a Gymnázia Jeseník, reprezentovali celý Olomoucký kraj a vytvořili opravdu silné uskupení, které ve Vysočina Areně zanechalo výraznou sportovní stopu.

U mladší kategorie se připravila o jistotu medaile vlažnějším začátkem Viktorie Gajdošová, její mocné stupňování tempa ve druhé části trati již stačilo jen na nepopulární „bramborovou“ medaili, navzdory tomu jí patří za předvedený výkon velká pochvala. Zdárně ji doplnila Bára Macurová a spolu s dalšími členkami zaostaly v soutěži družstev o pouhé 3 body za stupni vítězů (do týmové soutěže se sčítají umístění nejlepších čtyř běžců družstva v cíli). Vedoucí týmu ZŠ Nábřežní Marek Fellner přes úvodní pocit sklíčenosti z těsného odstupu nakonec nešetřil pochvalnými gesty i slovy.

Starší děvčata Gymnázia Jeseník, vesměs členky Fenix Ski Teamu, vzala otěže závodu kategorie středoškolaček do svých rukou (nebo spíš nohou), radost pohledět... Ema Kouřilová svým vítězstvím doslova rozplakala radujícího se dědečka a Marcela Houšková dala předvedeným výkonem zapomenout za své covidové trable. Gazelím krokem se odpoutala od skupinky pronásledovatelek a bylo z toho vynikající stříbro. Triumfy na úrovni republiky se počítají! Tým dívek jesenického gymnázia se ve výsledkové listině i díky výkonům jeho dalších členek umístil mezi běžeckou elitou České republiky na parádním 3. místě.

Následně na trať vyrazili vstříc pěti okruhům chlapci, střídaly se dramatické momenty, nástupy, stupňování tempa. V jednu chvíli náš Ben Vrbovský ztratil kontakt se špicí, ovšem jeho závěrečný nástup à la Váňa se Železníkem byl famózní a navíc završený vítěznou tečkou! Odměnou celému týmu pak bylo stejně jako u děvčat celkové 3. místo, radosti mnoho...

Všem našim běžcům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy. Z republikového finále Gymnázium Jeseník veze dvě třetí týmová místa, v kategorii středních škol jsou nejlepšími jednotlivci České republiky v přespolním běhu 2021 naši studenti Ema Kouřilová a Benjamin Vrbovský!

Velká gratulace běžcům, poděkování ale patří i všem ostatním učitelům a trenérům, kteří se na přípravě a samotné realizaci republikového finále podíleli.

Obrázek: aktuality/galerie/img-5324.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5606.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5519.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5570.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5587.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5429.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5561.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5393.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5563.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5528.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5638.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5314.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5381.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5471.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-5539.jpg
Tag: gsp

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři