V Jeseníku vzniká jedinečný festival! A gympláci jsou u toho

Už jste slyšeli o Jesnění? Jedná se o třídenní multižánrový festival, jehož první ročník vypukne již za dva týdny, od 17. do 19. září 2021! Stojí za ním parta nadšenců, kteří se rozhodli přivést do svého města něco, co jim tu chybělo. Kulturu za hranicí mainstreamu. Hodně kultury. A my jsme hrdí na to, že s festivalem má co do činění i několik studentů, absolventů a zaměstnanců naší školy.

Jesnění je v našem regionu jedinečný festival, která zahrnuje autorská čtení, koncerty, výstavy pod širým nebem, workshopy, komentované vycházky či přednášky, ale také oblíbené sousedské akce jako Restaurant Day nebo Jesenické farmářské trhy. Do Jeseníku na festival dorazí významná jména současné umělecké scény a publicistiky, stejně jako místní kreativci, o jejichž talentu jsme mohli již mnohokrát přesvědčit – nebo znovu přesvědčíme. Na festivalu přivítáme úspěšnou kapelu Kittchen, básníky Ondru Hrabala a Petra Borkovce, moderátorku rádia Wave Hanu Řičicovou nebo rodáka z Vidnavy – hudebníka Černého Tesáka.

S festivalem má co do činění hned několik lidí, kteří toho mají s naší školou hodně společného. Autorem webu Jesnění je Martin Nemeškal (XA) a propagační video natočil David Svoboda (XA). Na pátečních farmářských trzích v rámci festivalu vystoupí maturantka Dominika Szkipalová. Se spolužáky z gymplu se budete moc setkat také přímo na místě u stánků s festivalovým zbožím nebo infostánku, a to například s Julií Kapustovou a Simonou Pospíšilovou (4C). Součástí organizačního týmu, který za celou akcí stojí, je naše paní učitelka Martina Seidlerová a absolventi Amálie Štrajtová a Štěpán Jati. 

ZA/je/SNÍTE se spolu s nimi? Prostoru k zapojení je stále dost, můžete se stát dobrovolníky na místě (dejte vědět na ) , či podpořit festival zakoupením festivalového merche přes platformu Donio (do čtvrtka 9.9.). A především dorazte o víkendu 17. – 19.9.2021!

Podívejte se na video, zjistěte víc a podpořte Jesnění ZDE: www.donio.cz/jesneni
Web: www.jesneni.cz
Sledujte nás na sociálních sítích: @jesneni #zajesnise #jesneni

A. Štrajtová

Obrázek: aktuality/galerie/gto-7-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/gto-3-.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/1630957543_gto-14-1-.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři