Němčináři v Neuburgu an der Donau
Nás, učitele, moc těší, že se mladí lidé zapojují do spolupráce partnerských měst, poznávají to, co máme společné, a nechávají se inspirovat rozdílností.
A jak to vidí studenti?
Výlet do Neuburgu byl něco úžasného. Strach z neznáma s přibývajícími kilometry rostl, ale o to větší odměnou byly usměvavé tváře těch, kteří na nás čekali. Prohlédnout si památky je jedna věc, ale poznat místní zblízka, vidět, jak žijí, co je baví a co jim naopak dělá starosti, je jedinečná příležitost. Když k tomu připočtu jako vedlejší produkt vzniklá přátelství a zlepšení jazyka, nedokážu vyjádřit slovy, jak hodnotná to byla zkušenost. Violeta Honišová, XA
Byla to pro mě zcela nová životní zkušenost. Moje první návštěva úplně cizí rodiny překonala mé očekávání a původní strach z nejistoty se pak vypařil jako nic. Navázání přátelství a poznání nových lidí daly dohromady zážitky, které přetrvají v paměti již napořád. Když budu mít zase možnost zapojit se do projektu podobného rázu, nebudu váhat a po šanci se vrhnu. Vojtěch Kylar, XA
Přes původní nejistotu jsem byl rád, když jsme konečně dorazili na náměstí v Neuburgu. Veselé tváře a uvítací transparenty mě ujistily, že týden proběhne bez problémů. Ani teploty přesahující 35 stupňů nás nezastavily. Následující dny jsme pak strávili ježděním na kole, poznáváním členů hostitelské rodiny a dokonce jsme i navštívili Mnichov, kde jsme prošli většinu obchodů se suvenýry. Takže i přes únavu na zpáteční cestě autobusem jsem si první část výměnného pobytu moc užil. Jakub Antoš, XA
Mgr. Silvie Karásková