ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám
stránky předmětů - Gymnázium Jeseník

Betlém 2018 již svítí!

úterý, 18 prosinec 2018 | Napsal(a) Stanislav Jurník

Zdá se, že i letos Vánoce budou... Nezbytný krok k tomu byl otevřením školního betlému učiněn v pondělí 17. prosince ráno v režii p. Bartoňové, p. Janské, p. Bartoně a řady šikovných studentů naší školy. Několik fotografií z akce najdete zde.

Blíží se 28. ročník Vánoční laťky

pátek, 07 prosinec 2018 | Napsal(a) Stanislav Jurník

Před námi je jedna z posledních sportovních událostí na Gymnáziu Jeseník v letošním kalendářním roce.

Chceš studovat rok v německém Ambergu bez velkých finančních výdajů?

pátek, 07 prosinec 2018 | Napsal(a) E. Jedličková

 

I ve školním roce 2018/2019 se otvírá možnost dvěma našim studentům strávit rok na Max-Reger-Gymnáziu v bavorském Ambergu. Studium je zakončeno mezinárodní jazykovou zkouškou DaF. Naši studenti řádně navštěvují jmenovanou školu, bydlí na internátě s německými spolužáky, zapojují se do místního kulturního, sportovního a společenského života. Zájemci o toto roční studium přijďte na konverzační soutěž v němčině, která se koná v lednu. Bližší informace o studiu vám ráda poskytne němčinářka Eva Jedličková.

Všechny soutěžící zvu na vyhlášení a rozbor prací v úterý 11. prosince 2018 od 7.15 hodin do učebny společenských věd.

E. Knoppová

Den otevřených dveří pro uchazeče o studium čtyřletého oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník proběhne ve čtvrtek 22. listopadu 2018 od 14:00 hodin.

Prosíme všechny účastníky, aby se včas dostavili na zahájení do učebny kvinta A v 1. poschodí hlavní budovy školy. Zde získáte všechny důležité informace k danému studijnímu oboru od vedení školy, trenérů i třídních učitelů stávajících „sportovních tříd“ a samozřejmě se budete moci zeptat na vše, co Vás v souvislosti se studiem a sportovním tréninkem zajímá. Poté nabízíme možnost nahlédnout na část tréninkové jednotky v tělocvičně školy, kde se můžete pro další informace obracet na trenéry jednotlivých kmenových sportů i na samotné studenty sportovního oboru. Rádi Vás též provedeme po naší škole a pro zájemce ze vzdálenějších regionů zajistíme i návštěvu ubytovacího zařízení – domova mládeže.

Všem již rozhodnutým stejně jako ještě váhajícím uchazečům připomínáme nejzažší termín odevzdání přihlášek ke studiu, kterým je 30. listopad 2018.

Na setkání s Vámi se těší učitelé a trenéři Gymnázia Jeseník!

Naposledy změněno pondělí, 12 listopad 2018 13:44

Naši chlapci pod bezednými okresními koši nejlepší

pátek, 09 listopad 2018 | Napsal(a) Administrator

Ve čtvrtek 8. listopadu proběhlo v tělocvičně Gymnázia Jeseník okresní kolo AŠSK ČR v basketbalu středních škol. Naši chlapci si dokázali poradit s oběma týmy soupeřů a s přehledem zvítězili, děvčata gymnázia skončila na 2. místě. Výsledky jednotlivých utkání zveřejníme po jejich doručení OR AŠSK.

Další fotografie z akce naleznete zde.

I stromy slaví svůj svátek!

čtvrtek, 25 říjen 2018 | Napsal(a) Stanislav Jurník

Svátek stromů oslavila za Gymnázium Jeseník ve čtvrtek 25. října třída prima A. Během tří hodin žáci zvládli písemný test z dendrologie, pod vedením studentek biologického semináře 3. ročníku pět stanovišť s tematicky zaměřenými praktickými úkoly a následně se více či méně úspěšně vypořádali i s rýčem při sázení stříbrného smrku před školou. Celou akci zakončila miniexkurze do školního parčíku s připomenutím práce starších studentů v programu Ekoškola. Jak stromku, tak i primánům přejeme úspěšný růst a vývoj od dětských let směrem k dospělosti.

Pozn.: Fotografie z akce budou pro zájemce k dispozici u třídního učitele Mgr. J. Pavelky

JEN KRŮČEK OD ZLATA!

pátek, 19 říjen 2018 | Napsal(a) Květoslav Žalčík

Republikové finále v přespolním běhu v rámci AŠSK ČR již tradičně hostil rekreační areál Stříbrný rybník v Malšově Lhotě nedaleko Hradce Králové, spíše vybízející i v tomto ročním období k plážovým radovánkám. Smyslem tohoto střetnutí mládeže z celé republiky je však prezentace natrénovaných hodin a mezi nejlepšími 15 kolektivy republiky um prezentovat co nejlépe svoji školu, město, kraj.

Vítězný "double" stolních tenistů

pondělí, 15 říjen 2018 | Napsal(a) Stanislav Jurník

V okresním kole AŠSK ČR ve stolním tenisu středních škol, které proběhlo v pátek 12. října v jesenické herně, nedali naši hráči a hráčky ostatním školám nejmenší šanci a zvítězili přesvědčivě v obou kategoriích. Děvčata obsadila stupně vítězů kompletně, 1. místo v jednotlivcích vybojovala Anna Koriťáková, v kategorii chlapců proběhlo dramatické finále mezi T. Cetkovským a V. Starým se šťastnějším koncem pro prvně jmenovaného.

V baště biatlonu v Letohradu se běhalo o sto šest

pondělí, 15 říjen 2018 | Napsal(a) K. Žalčík | Zveřejněno v Gymnázium se sportovní přípravou

Příroda dospěla do nejkrásnějšího ročního období, kdy z ranních přímrazků vykouzlí doslova a do písmene nádheru všech možných barev a slunečního kochání.

Letohrad, biatlonový areál v Orlických horách, se každoročně prezentuje nejen jako líheň reprezentantů, nýbrž především jako skvělý hostitel přespolního běhu, kdy věkový rozptyl je v rozmezí 4 až 75 let, no kdo nevěří, ať tam běží…

Strana 1 z 54
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 19. prosinec 2018

nyní se nevyučuje
« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2018
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.